Mangovú milkshake IPU (na fľaši to mám fixkou prepísané na IPL (?)) vydumali a na trh uviedli Bardejovčania Berhet. Narozdiel od NEIPY alebo hazy IPY je hlavnou ingredienciou milkshake (smoothie) IPY laktóza. Tá vytvára krémový charakter a úplnú neprehliadnosť. Do piva sa pridáva ovocie vo forme šťavy alebo pyré, ale tiež napríklad aj ovsené vločky či vanilka. Pozrime sa teda, ako dopadol tento slovensko - poľský pokus.
Nechajme zahraničie za hranicami a skúsme sa pozrieť na pokusy s nealko alebo nízkoalkoholickými pivami v našich končinách. Až na zopár svetlých výnimiek to je celkom bieda, teda pokiaľ nechcete piť chemikálie, ktoré vznikli pri výrobe iných chemikálii. Jedným z pozitívnych príkladov je Minimal Low Alcohol IPA od bardejovských kočovníkov Berhet, ktorí ju varia / nechávajú si ju variť v Poľsku.
Pri poslednej návšteve Brna sme nemohli vynechať návštevu Schrott baru (industrial bar and gallery, Křenová 291) nielen kvôli osadenstvu, ale aj výberu pív. Veľmi svojská atmosféra a točené pivá, ktoré u nás nemáš šancu zohnať. A keby sa ti málilo alebo nebodaj si si myslel, že si všetko ochutnal, tak v nabitej chladničke určite nájdeš niečo, čo ťa dorazí. Napríklad aj tento outmeal stout.
Ak si dobre pamätám, tak od kočovníkov Rye Island z Veľkého Medera sa ku mne ešte žiadne pivo nedostalo, takže keď som v chladničke pivotéky 100 IBU v Nitre uvidel dovtedy "neznáme" logo a rozšifroval, že ide o štýl AIPA (American India Pale Ale), nebolo o čom.
Ako prvé pivo, ktoré som si doniesol z mojích pivných potulkách v Prahe (Malý / Veľký) je Imperial stout, od španielského pivovaru
Garage Beer Co. - Circus Tears. Pre mňa úplne neznámy pivovar.
Prvým recenzovaným pivom na tomto portáli je výsledok kooperácie dvoch nezastaviteľných priekopníkov remeselného piva v Európe - škótskeho BrewDog-u a mojich dánskych obľúbencov To Øl. Hádam ani jedného z nich netreba predstavovať, tak prejdime hneď k pivu. Mercurial Mælk je ich spoločne navarený imperial milk stout s 12.2 percentami alkoholu. Toto bude streľba z kanónu.