Pivná turistika

20.09.2020 23:15 | adrik

Samurajova dcéra (z archívu)

Síce som zatiaľ najdôležitejšieho ťahača ukrajinskej pivnej scény nenašiel, zopár adeptov by sa určite našlo. Jedným z nich môže byť aj kyjevský pivovar Varvar brew. Od polovice roku 2015, kedy oficiálne vznikli, stihli pričuchnúť k bársakému štýlu, aký si len vymyslíš. Od ležiakov, ochutených pív, kyseláčov, všetkých druhov íp, až po také remixy ako tabakový baltic porter, pumpkin porter alebo barrel aged barley wine. Veľká škoda, že z ich produkcie je vo fľašiach dostupná poväčšine iba základná rada (14 pív), na tie experimentálne (77 pív!) treba vlastniť pas :)

"Ľahké, svieže, trochu rezervované a tajomné ako všetky východné kultúry. Bronz na International Beer Challenge 2018."

Samurai´s Daughter od Varvar Brew
Štýl: Rice Ale
Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, droždie, ryža, zázvor.
ABV: 4.7 %
IBU: 12
Svetlo zlatá farba, jemná pena, ktorá hneď opadla. Na prvý, druhý i tretí hlt jemné pitie, v ktorom osviežujúco dominuje zázvor. Už nízke IBU naznačovalo, že tu nepôjde o žiadne horkasté orgie. Že by ryža až tak zjemňovala? Jemné, ba až žiadne telo, takmer žiadna horkosť, chmeľ zrejme ostal za hranicami, cítiť iba zázvor. Trošilinku aj citrónovú trávu. Na konci až trochu nepríjemne parfémové a saponátové.
Varvar má rozhodne lepšie kúsky, ktoré čakajú na objavenie. Toto je taká zázvorová limonáda na uhasenie smädu, keď je vonku 30° v tieni.
Na zdorovya!

#Rice Ale #Varvar Brew