Pivná turistika

15.11.2021 21:00 | adrik & bobo

Pivné pohľady: Hairy Hero

Nie, nejde o redizajn bývalého Padreho Mustážu, ale nové berheťácke pivo, ktoré propaguje osvetu prevencie a súdržnosti medzi mužmi, a zároveň kúpou tohoto piva sa podporujú aktivity organizácie NIE RAKOVINE, o.z. Sympatické a je len plus, ak pivo vie okrem chuťových a vizuálnych vnemov ponúknuť ešte aj niečo navyše.

hodnotenie: adrik:

Hairy Hero od Berhet
Štýl: neuvedený (na plechovke je len uvedené, že sa jedná o Svetlé, vrchne kvasené pivo)
Zloženie: Voda, slad (jačmenný, pšeničný), chmeľ, kvasinky.
ABV: 5 %
Objem: 440 ml (plechovka)
Minimálna trvanlivosť: 30.06.2022 (degustácia 15.11.2021)
Aróma: Jemná aróma po tropickom ovocí, kvetinkovo - chmeľovo - korenisté, zase ten karamel s citeľným kvasinkovo - handričkovým záverom (zrejme po nešetrnej pasterizácii). Mohlo to byť aj sviežejšie. 7/10
Farba: Jantárová až svetlooranžová mútna tekutina. 3/3
Pena: Vyššia biela pena. Držala sa. 3/3
Chuť: Sladká, sladovejšia chuť, zase karamel, korenisto - bylinné, stopovo tropické ovocie, marhule. Paster cítiť aj v chuti, ale nie až tak výrazne. 14.5/20
Horkosť: Ostrejšia bylinná a chmeľová horkosť. Trošku aj handrička. 2/3
Pocit v ústach: Stredne plné až ľahšie telo, nižšie sýtenie, suhšie, lepkavé. 2/3
Celkový dojem: Mierne lenivejšia a ulepenejšia APA s karamelom. na druhú stranu celkom dobre piteľná. Podporíte aspoň dobrú vec, takže nie je o čom. 6/8
Bodovanie: 7 + 3 + 3 + 14.5 + 2 + 2 + 6 = 37.5 * 2 = 75/100
Toto pivo, kde sa na etikete dosť výrazne prezentujú mohutné fúzy (aj obočie, nie kreslené ako u jednej katotallibanky z parlamentu, ale sú origo) pána speváka populárnych piesní R. K. som si kúpil z jednoduchého dôvodu. Tým dôvodom bolo, že "Berheťáci" urobili jedno z tých lepších rozhodnutí a touto špeciálnou edíciou počas novembra zisk z piva Hairy Hero poukážu občianskému združeniu Nie rakovine. 

hodnotenie: bobo:

PIVOVAR: Bardejovský kočovný pivovar Berhet, Berhet s.r.o., Poštárka 3452/139, 085 01 Bardejov, SK 
NÁZOV: Hairy Hero Movember Edition 2021
TYP PIVA: American Pale Ale
ALKOHOL: 5.0%
STUPŇOVITOSŤ: 12.5°
BALENIE: 440ml alu plechovka
ZLOŽENIE: voda, jačmenné a pšeničný slad, chmele Columbus, Cascade, Simcoe a Ekuanot, kvasinky US - 05
DÁTUM SPOTREBY: 30. 06. 2022 
DÁTUM DEGUSTÁCIE: 15. 11. 2021
TEPLOTA PIVA: 9°C
NÁKUP: Beer Station, OC Cassovia, Košice
CENA: 3€

1. Aróma (1 - 10b.) : 6
Stredná až vyššia intenzita vône po citrusoch, trochu po marhuliach, karamele s náznakmi alkoholu, parfému po ružiach (vyššie alkoholy - fusely), mierne badať aj stopu po kvasinkách, aróma je celkovo možno ľúbivá, ale nevybalansovaná k deklarovanému štýlu.
2. Farba (1 - 3b.) : 3
Zlatistá farba tekutiny, skoro číra s veľmi jemným oparom.
3. Pena (1 - 3b.) : 2.5
Stredne vysoká pena béžovej farby, šumivá, stredne hustotá s primeranou retenciou, po čase vytvorila na stene pohára tenký prúžok, až sa bez stopy vytratila.
4. Chuť (1 - 20b.) : 12
Nástup v chuti je výrazne horkejší (drsnejší grep), chmeľový, až korenistý, gerianol, v závese ľahšie sladovo-sladkastá karamelová chuť s alkoholovým dojazdom. Pôsobí dosť prázdnym pocitom.
5. Horkosť (1 - 3b.) :1.5
Stredná, až vyššia intenzita horkosti po citrusoch, živici, postupne sa prejavuje aj trávnatá horkosť, skoro zvieravá, drsnejšia.
6. Pocit v ústach (1 - 3b.) : 2
Ľahšie telo, stredne až mierne viac, na začiatku ľahšie ihličkovanie na jazyku, mierna lepkavosť, v závere, sa postupne objavuje alkoholová hrejivosť, až pálenie v hrtane.
7. Celkový dojem (1 - 8b.) : 5
Stredná pitelnosť, pôsobí dosť vodnato a zároveň nevybalansovane v chuti a vôni, drsnejší chmeľový prejav a taktiež dominuje alkoholový (fusely) vnem. Ak chcete podporiť dobrú vec, túto recenziu ignorujte a kúpte aspoň jednu plechovku,...ďakujem.
HODNOTENIE: 32 - 64 - 6.4/10

#Berhet