Pivná turistika

25.07.2021 19:13 | adrik

4 x Munich Brew Mafia

Ďalší bavorský pivovar a ďalšia štvorica plechoviek.
Za tieto, ale aj za predošlé treba poďakovať veľkému zberačovi a nákupcovi všetkých pív - Bobovi.

Homeoffice Breakfast od Munich Brew Mafia
Štýl: Hazy IPA
Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, ovsený slad, chmele (Galaxy, Mosaic), kvasinky.
ABV: 6.7 %
Objem: 0,44l (plechovka)
Minimálna trvanlivosť: 01/10/2021 (degustácia 2.7.2021)
Celkom svieža zmes citrusov, tropického ovocia s jemne chmeľovou arómou. Oranžovo marhuľová farba. Mútne ako ďas. Vyššia a hustá slonovinová pena. Nálož tropického ovocia, prezretých mandariniek a pomarančov, jemnučko kyselinka po pšenici a kvasinkách. Svieže a džúsikovité. Príjemná chmeľovo - grepová horkosť, ktorá zostáva aj po dopití. Stredne až nižšie telo, stredné až nižšie sýtenie s jemným ihličkovaním. Náznaky hrejivosti, nie však alkoholu.
Ľahšia, ale zato lahodná ovocná a dobre piteľná Hazy IPA, a to bol zrejme cieľ. Takýto home office si viem predstaviť.
Bodovanie: 8 + 3 + 3 + 15 + 3 + 2.5 + 7 = 42 * 2 = 84/100
Lost Places od Munich Brew Mafia
Štýl: DDH DIPA
Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, ovsený slad, chmele (Galaxy, Denali, Comet, Perle), kvasinky.
ABV: 7.6 %
Objem: 0,44l (plechovka)
Minimálna trvanlivosť: 19/01/22 (degustácia 2.7.2021)
Sladkastá vôňa prezretého ovocia, citrusov, broskýň, nakoniec aj alkohol. Oranžová farba, džúsovo mútna konzistencia. Nižšia slonovinová pena s kratšou trvanlivosťou. Chuťovo veľmi podobná ako Hazy IPA, tropické a kôstkové ovocie, citrusy, pšenica, jemne kvasinky. Horkosť tiež približne na rovnakej úrovni. Žiadna drsná koncovka alebo škriabanie po DDH. Opäť stredné možno až nižšie telo, stredné až nižšie sýtenie s jemným ihličkovaním, hrejivosť prítomná, avšak alkohol takmer vôbec.
Táto plechovka sa chuťovo veľmi podobá na tú predošlú. Aj keď voltáž sa zvýšila, piteľnosť je stále nastavená veľmi vysoko. Kto takéto stratené miesta ešte neobjavil, nech to hneď napraví. Dobrý džúsik.
Bodovanie: 7.5 + 3 + 3 + 15 + 3 + 3 + 7 = 41.5 * 2 = 83/100
Couch Disko od Munich Brew Mafia
Štýl: DDH DIPA
Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, ovsený slad, chmele (Amarillo Cryo, Citra), kvasinky.
ABV: 8 %
Objem: 0,44l (plechovka)
Minimálna trvanlivosť: 01/12/2021 (degustácia 2.7.2021)
Asi sa budem opakovať, ale aróma je takmer podobná s DDH DIPOU vyššie. Farba je zlatooranžová, nie až tak husto mútna. Pena vyššia slonovinová. Chuť o máličko ešte sladšia a sladovejšia, opäť parádna porcia ovocia, v závere aj pšenica a kvasinky. Horkosť detto. Stredne plné telo, stredné až nižšie sýtenie, hrejivé so skrytým alkoholom.
Sladšia, ale tak ako predošlá plechovka, veľmi dobre a ľahko piteľná džúsová DIPA. Pohodlné gaučové disko. Tých 8% sa v nej naozaj stratilo.
Bodovanie: 8 + 3 + 3 + 16 + 3 + 3 + 7 = 43 * 2 = 86/100
Monaco Sunrise od Munich Brew Mafia
Štýl: Wild Specialty Beer
Zloženie: Voda, jačmenný slad, koncentrát pomarančového džúsu, cistrónový džús, koncentrát džúsu z granátového jablka, chmeľ (Citra), kvasinky.
ABV: 8 %
Objem: 0,44l (plechovka)
Minimálna trvanlivosť: 02/12/2021 (degustácia 2.7.2021)
Sladkastú sladovú arómu prebíjajú citróny, limetka, granátové jablká, skryto pomaranč. Jemne nakyslé. Ako celok to pôsobí celkom čudne a rozbito. Do toho všetkého sa ešte hlási o slovo alkohol. Tmavooranžová farba s medenými odleskami s jemným zákalom. Maličká biela pena s krátkou životnosťou. Chuť tiež nie dokonalo uhladená: kyslosť citrusov sa bije s prezretým alebo až nahnilým (?) granátovým jablkom a kvasinkami. Je to dosť divoké. Horkosť je jemná, skôr po kôstkach ako chmeľoch. Stredné až nižšie telo, nižšie sýtenie, záver suchší.
Neviem, či niekomu daná kombinácia sadne, alebo nie, za mňa určite nie, pritom jednotlivo nemám problém ani s jedným pridaným ovocím. V Monaku si radšej počkám na západ slnka ...
Bodovanie: 7 + 3 + 3 + 13 + 2.5 + 2.5 + 6 = 37 * 2 = 74/100

#NEIPA #Double IPA #Wild Specialty Beer #Munich Brew Mafia