Pivná turistika

09.06.2021 12:05 | adrik & bobo

Pivné pohľady: WTF?

WTF? W. The Fruit je ďalšou novinkou v plechovke od hyperaktívneho bratislavského pivovaru General. Tentoraz by malo ísť o Double IPU s úctyhodnou náložou ovocia definovanú ako pastry DIPA.

W. The Frui od Pivovar General
Štýl: Double IPA / Fruit Beer
Zloženie: Voda, jačmenné slady, marajkuja, mango, malina, chmeľ, kvasinky.
ABV: 8.5 %
Objem: 330ml (plechovka)
Minimálna trvanlivosť: 31.08.21 (degustácia 8.6.2021)

hodnotenie: adrik

Aróma: Silne ovocná, rozoznať sa dajú maliny, jahodový kompót, jemne tropické ovocie. Ľahko mliečno - smotanové. 7.5/10
Farba: Nevábna tmavooranžová až hnedá farba. Úplne mútna tekutina. 1.5/3
Pena: Nižšia béžová až svetlohnedá pena, ktorá hneď zmizla bez stopy. 2.5/3
Chuť: Identifikovať sa dajú maliny, jahody, mango či marakuja, len je tam všetkého priveľa (v tomto prípade až zbytočne) a všetky chute sa úplne prebíjajú a pôsobí to nezladene. Chvíľkové kyslasté dozvuky po ovocí po dopití. 11.5/20
Horkosť: Čudná nevyrovnaná horkosť. Tanínová, zvieravá, nie je to vôbec príjemné. 1.5/3
Pocit v ústach: Stredne plné telo, nižšie až žiadne sýtenie, herejivé, alkoholové. 2.5/3
Celkový dojem: Dosť rozporuplné a veľmi ťažko piteľné pivo resp. strewdriver. Možno niekde na výčape s vyšším sýtením by to šlo ... Nikde v ponuke pivovaru som nenašiel čistú DIPU, teda základ, z ktorého vzniklo W. The Fruit. Naskytá sa teda rečnícka otázka, či touto úctyhodnou náložou ovocia nechceli len prekryť várku, v ktorej niečo nevyšlo. 4/8
Bodovanie: 7.5 + 1.5 + 2.5 + 11.5 + 1.5 + 2.5 + 4 = 31 * 2 = 62/100
Po viacerých celkom zaujimavých (dobrých) novinkách z pivovaru General sme s Adrikom (vlastne samostatne) skúsili ďalší ejl ochutený ovocím W. The Fruit (WTF). 

hodnotenie: bobo

PIVOVAR: Pivovar Generál, Magnetova 13, Bratislava, SK , SK 
NÁZOV: W. The Fruit
TYP PIVA: Double India Pale Ale, Pastry DIPA
ALKOHOL: 8.5%
BALENIE: 330ml alu plechovka
ZLOŽENIE: voda, jačmenné slady, marakuja, mango, malina, chmeľ, kvasinky.
DÁTUM DEGUSTÁCIE: 08. 06. 2021
TRVANLIVOSŤ DO: 31. 08. 2021
TEPLOTA PIVA: 8°C
NÁKUP: eshop pivovaru General, BA
CENA: 3.23.€

1. Aróma (1 - 10b.) : 7.5
Na začiatku celkom jasné ovocné tóny po jahode (skôr ako maline), jemnejšia stopa po mangu, vôňa exotického ovocia, celkovo vône previazané, mierne vystupujúci alkohol.
2. Farba (1 - 3b.) : 1.5
Hrdzavo-jantárov farba tekutiny, ktorá je zakalená, v tekutine poletujúce zhluky pravdepodobne vyzrážaných bielkovín s chmeľovým prachom, resp. kvasinkami. Nepôsobí to opticky vábne.
3. Pena (1 - 3b.) : 2
Veľmi vysoká svetlobéžovej farby, tvorená menšími bublinkami, redšia (vzhľad saponátovej štruktúry), rýchlejšie opadla, vytvorila tenký prstenec. 
4. Chuť (1 - 20b.) : 10
Mierny sladový základ, koláčik s chuťou prezretého ovocia, jahôd (ethyl hexanoate*), manga, mierne sladkasté po laktóze, prítomná chuť alkoholu.
5. Horkosť (1 - 3b.) : 2.5
Stredná intenzita chmeľovej horkosti po citrusovej kôre, celkom prijateľná.
6. Pocit v ústach (1 - 3b.) : 2
Ľahšie telo ako by sa od DIPA očakávalo, stredne sýtené, dosť pikantné, ihličkuje na jazyku, alkoholovo pikantné s pozvoľným naberaním intenzity hrejivého, až mierne pálivého pocitu, na konci cítiť chuť prezretých jahôd*, ovocia.
7. Celkový dojem (1 - 8b.) : 3.5
Dosť kontroverzné pitie, vôňa nabudí celkom dobrý dojem, chuť prekvapí a závej je jednoznačne v réžii alkoholu. Nepridáva ani vzhľad. Niekedy je menej viac, myslím tým prídavok ovocnej zložky. Pravdepodobné negatívne senzorické vnemy sú spôsobené druhotnou fermentáciou v plechovke (prítomnosť vyšších alkoholov), tiež skladovacími podmienkami, resp. prepravou (teploty). Plechovka u mňa skladovaná po celý čas v chladiaku pri +5°C. Poznámka na okraj, v tomto stave by sa už nemalo predávať (alebo nastal problém už na začiatku?), myslím na túto konkrétnu plechovku, nejde tu o počet bodov, ale na kvalitnej domovaričskej súťaži by neprešlo ani cez základné kolo. Je mi jasné, že výrobca mi za tieto riadky nepoďakuje, ďakuje sa za pozitívne recenzie... a platí sa za dobrý produkt, toto nevyšlo. (NP) 
HODNOTENIE: 29 - 58 - 5.8/10

#Double IPA #Fruit Beer #Pivovar General